Az Élet és Tudomány folyóirat interjút készített kiemelt partnerünkkel az Állatorvostudományi Egyetem Élelmiszerlánc-tudományi Intézetének igazgatójával Dr. Süth Miklóssal.
Az élelmiszerlánc-tudomány az élelmiszer útját vizsgálja a talajtól egészen a fogyasztóig, kiemelve, hogy ez egy összetett, sok tudományterületet összekapcsoló rendszer. Az Állatorvostudományi Egyetem Élelmiszerlánc-tudományi Intézetében a kutatók digitális módszerekkel és mesterséges intelligenciával is dolgoznak az élelmiszerbiztonság erősítésén. A szemlélet alapja a „One Health” megközelítés, amely szerint az ember, az állat és a környezet egészsége szorosan összefügg. Az új kihívások közé tartozik az alternatív fehérjék és a fogyasztói szokások változásának élelmiszerbiztonsági vizsgálata.
Az interjú itt elolvasható:
https://eletestudomany.hu/az-allatorvosok-az-emberiseget-gyogyitjak-interju-suth-miklossal/


